Astioiden ja pienten lasiesineiden kuljetus

Pienet lasiesineet mm. astiat, kääritään paperiin tai kankaaseen. Seuraavaksi astiat sijoitetaan pahvilaatikkoon ja suljetaan teipillä. Tyhjä tila pahvilaatikossa kannattaa täyttää paperilla, kankaalla tai muulla pehmeällä materiaalilla. Tällaiset muuttolaatikot lastataan muuttoautoon viimeisenä ja otetaan sieltä pois ensimmäisenä.

Enemmän neuvoja, miten kuljettaa tavaroita ja pakata ne ennen kuljetusta mm helposti rikkoutuvat, löydätte osiosta “miten pakata tavarat oikein

Muutamme 7 päivää viikossa ja 24 tuntia vuorokaudessa.

Jos haluatte että muutto onnistuisi nopeasti ja mutkitta, tilatkaa palvelu muuttofirmalta Paku24.fi. Me suoritamme koti- ja toimistomuutot turvallisesti ja nopeasti.

Muuttoavun varausta varten soittakaa meille numeroon 0451797930, jättäkää hakemus sähköpostilla varaukset@paku24.fi tai tehkää varaus itse nettisivuillamme paku24.fi